Téglaalap keresztmetszetű, kamrás kerítéselem
Hagyományos deszkázat kiváltására hivatott kerítéselem. Nem kell két-három évente festeni, minimális karbantartással megőrzi megjelenését, funkcióját.
Budapest, Pest megye, Győr-Moson-Sopron megye. Munkától függően észak-nyugat Dunántúl
Nut/féderes, egymásba záródó kerítéselemek
Gyári kerítésoszlopba csúsztatható kerítéselemekkel teljes zárt mező építhető, látszó csavarok nélküli rögzítéssel.
12 sor kerítéselemmel
2 méter magas, 580cm széles mezők esetén átlagos ár:
Egy wpc kerítés kialakítására esztétikai igény szerint többféle lehetőség adódik. Alapvetően két típus elérhető, az egyik a nútolt, a másik a téglaalap keresztmetszetű. A nútoltból zárt, belátást gátló felület hozható létre, a téglaalap keresztmetszetű típusból pedig hézagos kialakítás, akár vízszintes vagy függőleges kiosztással, vagy akár átlapolva szintén zárt wpc kerítés alakítható ki.
A nut-féderes kialakításból eredően az elemek esztétikusan, látható csavar rögzítése nélkül egymásba csúsztathatók, merev falszerű felületet létrehozva. A wpc kerítés alapvetően kerítésoszlopból és a nútolt kerítéselemekből áll.
A rendszer állékonyságához fogadószerkezet szükséges. Ez legalább néhány pontszerű betonalap kell hogy legyen, de lehet egy beton kerítéslábazat vagy egy sávalap is. A betonszerkezet mérete legalább akkora legyen, hogy egy talpas zártszelvényt (40/40mm-es zártszelvény cca 120/120mm-es talppal) le lehessen rögzíteni. Alapcsavarral vagy beütős dübellel. Előnyösebb megoldás, ha a zártszelvényt az adott alaptestbe bele lehet betonozni.
Ezután nincs más teendő, mint a wpc kerítésoszlopot a zártszelvényre ráhúzni. A wpc kerítés szereléséhez első lépésként az indítóprofilt kell rögzíteni a kerítéselemhez. Ezt egy távtartóval vagy egy sarokvassal a legegyszerűbb megoldani. Ezután annyi a feladatunk, hogy a nútolt elemeket egymás után az oszlop résbe becsúsztatva felépítsük a kerítés falat. Legvégül a záróprofilt és a kerítéskupakot felragasztjuk.
Ha nem szeretnénk látszó csavarokat, akkor az előző eljárást kell részben alkalmazni wpc kerítés esetén, azaz WPC oszlopokat kell telepíteni. A nútolt elemek helyett azonban a téglaalap keresztmetszetű wpc kerítés elemeket csúsztatjuk be. A köztes hézagokat pedig távtartókkal alakíthatjuk ki. A wpc kerítés kombinálható épített zsalublokk pillérekkel is. Ebben az esetben a kerítéselemek kerülhetnek acélvázra, látszó csavarokkal, vagy látszó csavarok nélkül wpc kerítésoszlopokba, amiket nem kell feltétlenül zártszelvénybe csúsztatni, hanem közvetlenül az oszlopokat az épített pillérekhez is lehet rögzíteni. Szintén elkerülhetjük a csavarokat, ha a pillérekre 25/25/2 -es “U” profilokat szerelünk fel, amibe hasonlóképpen becsúsztathatjuk a kerítéselemeket. Az acélprofilt a kerítéselem színére lehet porfestetni.
Acélvázra kerülő wpc kerítés
Ez a leggyakoribb megoldás. A szerelés a normál kerítésdeszkához hasonlóképpen zajlik kapupánt vagy önmetsző opelcsavar segítségével. A hézagok mérete szabadon megválasztható, a szerelési irány úgyszintén, fantáziától függően, akár átlósan is. Ugyanez a megoldás használható kapuk, bejárók esetében is.
A fa kerítéssel szemben nem igényel különleges állagvédelmet. Nincs szükség két-három évente csiszolásra, festésre, lakkozásra. Az egyetlen dolog, amit érdemes évente megtenni, az az impregnáló szerrel való kezelés. Ez egy esztétikai védelmet ad a szerkezetnek. A csapadék könnyebben lepereg, ezáltal a por sem ül meg rajta olyan könnyen. Amennyiben élénkebb színt szeretnénk adni a wpc kerítésnek, akkor az ápolóolaj használata javallott.
Budapest, Pest megye, Győr-Moson-Sopron megye. Munkától függően észak-nyugat Dunántúl